logo-gmail-24 logo-calend-24
logo-drive-24

Добровольное пожертвование
 


Home Новости Поїхати в Україну, щоб побачити, що таке жива Церква
Поїхати в Україну, щоб побачити, що таке жива Церква PDF Печать E-mail

Ексклюзивне інтерв’ю єпископа Норвезької лютеранської церкви Ерлінга Петтерсена, яке він дав сайту УЄТС під час свого візиту до семінарії 18 квітня 2017 року

—      Розкажіть, будь ласка, про церковне життя Норвегії, особливо про участь у ньому молоді.

—      До Норвезької лютеранської церкви належить 80% населення Норвегії, близько 4 мільйонів осіб, але йдеться здебільшого про номінальних християн. Проте в нашій Церкві є дуже успішна освітня програма, до якої ми залучаємо людей після хрещення. Вона якраз фокусується переважно на дітях і молоді. Ця програма має різні рівні: для чотирирічних, шестирічних, дванадцятирічних дітей і особливий 8-місячний інтенсив перед конфірмацією, яку підлітки проходять у чотирнадцять років. Ми помітили, що в церквах, які добре дбають про молодіжне служіння — молодіжні табори, молодіжні групи прославлення, домашні групи, — дуже багато молодих людей продовжують брати участь у церковному житті й після конфірмації, в іншому випадку після конфірмації молодь переважно полишає церкву. На богословському факультеті, що служить нашій Церкві, тобто на якому навчаються студенти з усіх наших громад, особливу увагу спрямовано саме на молодіжне служіння. Кента Дін, викладач Принстонського університету (США, штат Нью-Джерсі), яку ми неодноразово запрошували на наш факультет, розповіла нам багато корисного про принципи роботи з молоддю. Як вона слушно зазначила, аби досягти молоді, потрібно більше уваги приділяти не християнським програмам, а християнській практиці, тобто, коли люди живуть за тими принципами, які сповідують. Ось що справляє враження на молодих людей. Різниця між часом моєї молодості й теперішнім полягає в тому, що зараз години богослужіння та й саму церковну будівлю використовують більш посвячено, ніж у мій час. І завдяки цьому молодь залишається в церкві.

—      Розкажіть про мету Вашого приїзду в Україну.

—      Причиною мого візиту в Україну було те, що я одружений із Туріт, а вона є членом Норвезького біблійного товариства. Щоразу, повернувшись з України, вона мені казала: «Ти маєш поїхати зі мною й побачити, що таке жива Церква». Вона просто закохана в Україну. Тож я вирішив, що, як тільки в мене з’явиться така можливість, я поїду з нею. До того ж я вже давно знайомий із Анатолієм Васильовичем Райчинцем, директором відділу зовнішніх відносин Українського біблійного товариства, і сам як єпископ беру участь в роботі Норвезького біблійного товариства. Наша Церква завжди підтримує діяльність біблійних товариств, зокрема й УБТ. Ми розгадали секрет біблійних товариств: вони відкриті до всіх церков, тобто, коли я розмовляю з православним священиком чи баптистським пастором, вони для мене абсолютно однакові, якщо йдеться про Біблію. І ще один фактор, який посприяв моєму приїзду в Україну: ми стежимо за новинами, ми співчуваємо та вболіваємо за всіх, хто потерпає від воєнних дій, і молимося, щоб мир прийшов у цю країну. У Львові я відвідав церкву, в якій висять портрети загиблих на Майдані. Я бачив, як люди дивляться на ці портрети й плачуть, і наочно переконався в необхідності молитви за Україну.

—      Як Ви вважаєте, чи теологічна освіта потрібна широкому загалу, а чи лише тим, хто збирається використовувати її у своїй професійній діяльності або служінні?

—      Я б якраз сказав, що богословська освіта потрібна в першу чергу широкому загалу. У нашій Церкві ми дуже багато інвестуємо в катехізаційні програми. Навчання на богословському факультеті в нас триває 6-7 років, але бакалаврську програму з молодіжного служіння можна прослухати за 3 роки, і вона користується великою популярністю у випускників шкіл. А ще всі викладачі богословського факультету задіяні в церковних служіннях, насамперед у проведенні біблійних уроків для прихожан. Наші прихожани усвідомлюють, що їм потрібна теологічна освіта. Тому одним із основних завдань пастора є крім проповідування ще й забезпечення навчання пересічним прихожанам.

—      І наостанок наше традиційне запитання: що Ви хотіли б побажати нашим студентам?

—      Передусім я бажаю їм живої участі в житті Церкви й прагнення служити. У Мартіна Лютера є одна дуже важлива фраза: «Якщо кожен буде служити своєму ближньому, то світ наповниться служінням». Я бажаю такого служіння студентам вашої семінарії.

 

 
ХРИСТИАНСКИЕ САЙТЫ Маранафа: Библия, словарь, каталог сайтов, форум, чат и многое другое. Твоя Библия: Библия, ответы на вопросы, христианская библиотека. Каталог христианских сайтов Для ТЕБЯ Церкви.com Церковь Христа Спасителя, Донецк, Украина