Історія

Головна Історія

1991

Семінари та конференції, що відбувалися в Україні на початку 90-x років (одразу ж після падіння комуністичного режиму), показали необхідність систематичної теологічної освіти, яка започаткувалася діяльністю Міжнародного заочного інституту в січні 1991 року в Києві.

1992

У серпні 1992 року в с. Поляна Закарпатської області відбувся одномісячний семінар для пасторів і лідерів служінь, на якому було запропоновано програму, наближену до програми біблійної школи. Це були перші кроки до заснування Української євангельської теологічної семінарії.

1993

У вересні 1993 року було затверджено однорічну програму Вищої духовної школи (ВДШ) на рівні сертифіката. Після закінчення першого навчального року стало очевидно, що студентам необхідна не тільки загальна, а й більш спеціалізована теологічна й музична освіта.

1994

У зв’язку з цим після переїзду до Києва у вересні 1994 року було затверджено дві програми на рівні сертифіката — «Музичне служіння» та «Християнська освіта», а також програма на рівні диплома — «Християнське служіння».

1998

У березні 1998 року, у зв’язку з проблемами, що виникли з орендою будівлі, ВДШ переїхала до смт Боярка, розташованого за 30 км від Києва. Тут її офіційну назву було змінено на Українська євангельська теологічна семінарія Союзу вільних церков християн євангельської віри України.

У цей час багато зусиль було спрямовано на розвиток і вдосконалення навчальних програм і планів. Усі вони успішно пройшли акредитацію Європейською євангельською акредитаційною асоціацією (ЄЄАА).

2000

У серпні 2000 року сталося справжнє чудо — з милості Божої й за підтримки Асамблеї Божої Австралії, Оверсіз Кансл Інтернешнл та місцевих церков — Семінарії вдалося придбати ділянку землі площею 2,1 га з розташованими на ній будівлями в мальовничому куточку Києва — Пущі-Водиці. Ця подія відкрила нові можливості для розширення діяльності семінарії.

2003

2003 — особливий рік у розвитку заочної програми «Християнське служіння». Вперше в історії семінарії впроваджено два потоки студентів цього відділення — 104 пасторів й служителів церков України й Росії. Відбулося урочисте відкриття бібліотеки УЄТС, яка обслуговує не тільки студентів і співробітників семінарії, а й помісні церкви.

2004

У 2004 році завершилася реконструкція першого корпусу Академічного центру УЄТС, де розмістилася більшість аудиторій та офісів семінарії. Ще один крок у розвитку заочного відділення: на прохання церков проведено позаплановий набір студентів. 122 студенти стали до занять на трьох потоках заочного відділення.

2005

Створення проекту допомоги випускникам семінарії через розвиток місіонерського, літературного, соціального фонду та фонду молодіжного служіння.

2006

У 2006 році сталася важлива подія в розвитку заочної програми «Богослов'я і християнське служіння»: перші 7 випускників-бакалаврів захистили дипломні проекти й отримали дипломи відповідного кваліфікаційного рівня.

2007

Затверджено магістерську програму «Трансформуюче лідерство», адаптовану для керівників християнських і світських організацій. Початок циклу навчальних семінарів і тренінгів для церков.

2008

Перша сесія магістерської програми «Трансформуюче лідерство». У ній взяли участь 10 служителів церков і представників бізнесу.

2009

Європейська євангельська акредитаційна асоціація за підсумками інспектування програми «Богослов'я і християнське служіння» денного відділення підтвердила її акредитацію на підставі відповідності до стандартів Болонської системи навчання.

2010

Черговий крок у розвитку академічних програм. Почали функціонувати дві нові програми: програма для молоді «Становлення» денного відділення та «Основи християнського душепіклування» заочного відділення. 10-річчя дружби з партнерською церквою «College Park» (Індіанаполіс, США).

2011

Введення розширеної програми «Музичне служіння та теологія» з терміном навчання 2 роки.

2012

УЄТС відсвяткувала 20 років свого служіння. В цей рік 111 студентів завершили навчання. Це була найбільша кількість випускників за всю історію семінарії. У вересні відбулися зміни в керівництві УЄТС. І. І. Русин був призначений новим ректором навчального закладу, а попередній ректор А. В. Глуховський очолив Правління УЄТС.

2013

Запущено нову програму «Психологічне консультування та психокорекційна робота з дітьми та підлітками» (сертифікат).

2014

Європейська євангельська акредитаційна асоціація продовжила акредитацію бакалаврської програми «Богослов'я і християнське служіння» (денне відділення) до 2019 р., а також присвоїла магістерській програмі «Трансформуюче лідерство» статус кандидата на отримання акредитації.

2015

Початок співпраці з міжнародною організацією зі стратегічного розвитку вищих навчальних закладів "Scholar Leaders International" (SLI).

Програма "Трансформуюче лідерство" (магістратура) здобула європейську акредитацію ЄЄАА.

Започатковано щорічну міжнародну конференцію Music in Worship, що проходитиме на базі УЄТС за участю міжнародних фахівців задля розвитку музичного служіння та духовності в церквах.

2016

Це рік інновацій та оновлень. За підтримки міжнародних партнерів, зокрема церкви «College Park» (Індіанаполіс, США), реалізовано цілий ряд проектів: проведено швидкісний Інтернет, модернізовано навчальні аудиторії, здійснено капітальний ремонт студентських гуртожитків та ін.

Подальший розвиток міжнародного партнерства УЄТС з Великою Британією – Інститутом мистецтв "Нексус" (NEXUS School of Creative Arts), а також Лондонським теологічним інститутом (London School of Theology).

2017

Семінарія відзначає 25 років служіння Церкві та суспільству в Україні, Східній Європі та Центральній Азії.
Здійснено капітальний ремонт зали для проведення богослужінь та подій за підтримки партнера УЄТС із Техасу, Першої баптистської церкви в місті Джорджтаун (First Baptist Church of Georgetown, TX, USA).

Студенти, випускники, викладачі, співробітники та Правління УЄТС беруть активну участь в організації та проведенні офіційних заходів R500 на честь відзначання п'ятисот років Реформації. За активної участі УЄТС розроблено відповідну Резолюцію Євангельських церков України.

2018

Введено нову магістерську програму "Місія в сучасному місті". На навчання до семінарії навчається 542 студента – це рекордна кількість студентів за всю історію існування УЄТС. Видано серію книг з психології. В цьому році семінарією спільно з Overseas Council було розроблено та введено в дію 5-річний план розвитку.

2019

Троє викладачів семінарії отримали ступінь кандидата / доктора наук. Семінарія почала видавати книги для програми «Місія в сучасному місті». Було проведено першу богословську конференцію «Богослов’я для життя», започатковану УЄТС. Відбувся перший випуск філії УЄТС в Центральній Азії, сертифікати отримали 47 випускників.

2020

Цього року УЄТС пройшла через виклики, спричинені обмеженнями пандемії COVID-19, але всі програми, адаптувавшись до нових умов, працювали. Семінарія продовжила надавати освітні послуги студентам УЄТС.

2021

Два штатних викладача отримали ступінь кандидата / доктора наук. Упродовж року інструменти онлайн-навчання були інтегровані в усі програми семінарії. Було розроблено нову відеостудію для створення онлайн-курсів та іншого відеоконтенту. Запущено три регіональні програми в Україні та одна – у Центральній Азії. Перша конференція психологів-християн «Душа й слово» була ініційована УЄТС і відбулася на території семінарії.

Підпишіться на новини