Головна Історія

1991

 

Семінари та конференції, що відбувалися в Україні на початку 90-x років (одразу ж після падіння комуністичного режиму), показали необхідність систематичної теологічної освіти, яка започаткувалася діяльністю Міжнародного заочного інституту в січні 1991 року в Києві.

 

 

1992

 

У серпні 1992 року в с. Поляна Закарпатської області відбувся одномісячний семінар для пасторів і лідерів служінь, на якому було запропоновано програму, наближену до програми біблійної школи. Це були перші кроки до заснування Української євангельської теологічної семінарії.

 

 

1993

 

У вересні 1993 року було затверджено однорічну програму Вищої духовної школи (ВДШ) на рівні сертифіката. Після закінчення першого навчального року стало очевидно, що студентам потрібна не тільки загальна, а й більш спеціалізована теологічна й музична освіта.

 

 

1994

 

У зв’язку із цим після переїзду до Києва у вересні 1994 року було затверджено дві програми на рівні сертифіката: «Музичне служіння» та «Християнська освіта», а також програма на рівні диплома — «Християнське служіння».

 

 

1998

 

У березні 1998 року через проблеми з орендою будівлі ВДШ переїхала до смт Боярка, розташованого за 30 км від Києва. Тут її офіційну назву було змінено на Українська євангельська теологічна семінарія Союзу вільних церков християн євангельської віри України.

 

У цей час багато зусиль було спрямовано на розвиток і вдосконалення навчальних програм і планів. Усі вони успішно пройшли акредитацію Європейською євангельською акредитаційною асоціацією (ЄЄАА).

 

 

2000

 

У серпні 2000 року сталося справжнє чудо — з милості Божої й за підтримки Асамблеї Божої Австралії, «Overseas Council International» та місцевих церков Семінарії вдалося придбати ділянку землі, площею 2,1 га з розташованими на ній будівлями, у мальовничому куточку Києва — Пущі-Водиці. Ця подія відкрила нові можливості для розширення діяльності семінарії.

 

 

2003

 

2003 — особливий рік у розвитку заочної програми «Християнське служіння». Вперше в історії семінарії впроваджено два потоки студентів цього відділення: 104 пасторів й служителів церков України й Росії. Відбулося урочисте відкриття бібліотеки УЄТС, яка обслуговує не тільки студентів і співробітників семінарії, а й помісні церкви.

 

 

2004

 

У 2004 році завершилася реконструкція першого корпусу Академічного центру УЄТС, де розмістилася більшість аудиторій та офісів семінарії. Ще один крок у розвитку заочного відділення: на прохання церков проведено позаплановий набір студентів. 122 студенти стали до занять на трьох потоках заочного відділення.

 

 

2005

 

Створення проєкту допомоги випускникам семінарії через розвиток місіонерського, літературного, соціального фонду та фонду молодіжного служіння.

 

 

2006

 

У 2006 році сталася важлива подія в розвитку заочної програми «Богослов’я і християнське служіння»: перші 7 випускників-бакалаврів захистили дипломні проєкти й отримали дипломи відповідного кваліфікаційного рівня.

 

 

2007

 

Затверджено магістерську програму «Трансформуюче лідерство», адаптовану для керівників християнських і світських організацій. Початок циклу навчальних семінарів і тренінгів для церков.

 

 

2008

 

Перша сесія магістерської програми «Трансформуюче лідерство». У ній взяли участь 10 служителів церков і представників бізнесу.

 

 

2009

 

Європейська євангельська акредитаційна асоціація за підсумками інспектування програми «Богослов’я і християнське служіння» денного відділення підтвердила її акредитацію на підставі відповідності стандартам Болонської системи навчання.

 

 

2010

 

Черговий крок у розвитку академічних програм. Почали функціонувати дві нові програми: програма для молоді «Становлення» денного відділення та «Основи християнського душепіклування» заочного відділення. 10-річчя дружби з партнерською церквою «College Park» (Індіанаполіс, США).

 

 

2011

 

Введення розширеної програми «Музичне служіння та теологія» з терміном навчання 2 роки.

 

 

2012

 

УЄТС відсвяткувала 20 років свого служіння. У цей рік навчання завершили 111 студентів. Це була найбільша кількість випускників за всю історію семінарії. У вересні відбулися зміни в керівництві УЄТС: новим ректором навчального закладу було призначено І. І. Русина, а попередній ректор А. В. Глуховський очолив Правління УЄТС.

 

 

2013

 

Запущено нову програму «Психологічне консультування та психокорекційна робота з дітьми та підлітками» (сертифікат).

 

 

2014

 

Європейська євангельська акредитаційна асоціація продовжила акредитацію бакалаврської програми «Богослов’я і християнське служіння» (денне відділення) до 2019 р., а також присвоїла магістерській програмі «Трансформуюче лідерство» статус кандидата на отримання акредитації.

 

 

2015

 

Початок співпраці з міжнародною організацією зі стратегічного розвитку вищих навчальних закладів «Scholar Leaders International» (SLI).

 

Програма «Трансформуюче лідерство» (магістратура) здобула європейську акредитацію ЄЄАА.

 

Започатковано щорічну міжнародну конференцію «Music in Worship», що проходитиме на базі УЄТС за участю міжнародних фахівців задля розвитку музичного служіння та духовності в церквах.

 

 

2016

 

Це рік інновацій та оновлень. За підтримки міжнародних партнерів, зокрема церкви «College Park» (Індіанаполіс, США), реалізовано низку проєктів: проведено швидкісний Інтернет, модернізовано навчальні аудиторії, здійснено капітальний ремонт студентських гуртожитків тощо.

 

Подальший розвиток міжнародного партнерства УЄТС з Великою Британією — Інститутом мистецтв «Нексус» («NEXUS School of Creative Arts»), а також Лондонським теологічним інститутом («London School of Theology»).

 

 

2017

 

Семінарія святкує 25 років служіння Церкві та суспільству в Україні, Східній Європі й Центральній Азії.
Здійснено капітальний ремонт зали для проведення богослужінь та подій за підтримки партнера УЄТС із Техасу, Першої баптистської церкви в місті Джорджтаун (First Baptist Church of Georgetown, TX, USA).

 

Студенти, випускники, викладачі, співробітники та Правління УЄТС беруть активну участь в організації та проведенні офіційних заходів R500 на честь відзначання п’ятисот років Реформації. За активної участі УЄТС розроблено відповідну Резолюцію Євангельських церков України.

 

 

2018

 

Введено нову магістерську програму «Місія в сучасному місті». У семінарії навчається 542 студента — це рекордна кількість студентів за всю історію існування УЄТС. Видано серію книг із психології. Цього ж року семінарією спільно з «Overseas Council» було розроблено та введено в дію 5-річний план розвитку.

 

 

2019

 

Троє викладачів семінарії здобули ступінь кандидата / доктора наук. Семінарія почала видавати книги для програми «Місія в сучасному місті». Було проведено першу богословську конференцію «Богослов’я для життя», започатковану УЄТС. Відбувся перший випуск філії УЄТС в Центральній Азії, сертифікати отримали 47 випускників.

 

 

2020

 

Цього року УЄТС пройшла через виклики, спричинені обмеженнями пандемії COVID-19, але всі програми адаптували до нових умов. Семінарія й далі надавала освітні послуги студентам УЄТС.

 

 

2021

 

Два штатних викладача здобули ступінь кандидата / доктора наук. Упродовж року в усі програми семінарії було інтегровано інструменти онлайн-навчання. Було розроблено нову відеостудію для створення онлайн-курсів та іншого відеоконтенту. Запущено три регіональні програми в Україні та одна — у Центральній Азії. Також УЄТС ініціювала першу конференцію психологів-християн «Душа й слово» та провела на території семінарії.

 

 

2022

 

У 2022 році, коли Російська Федерація розпочала свою неспровоковану агресію проти України, а її війська намагалися взяти в облогу Київ, семінарія опинилася в зоні активних бойових дій.
Територія та будівлі семінарії були сильно пошкоджені внаслідок обстрілу. Однак невдовзі після звільнення територій навколо столиці УЄТС в повному обсязі відновила своє освітнє служіння в онлайн-режимі та запустила масштабне служіння з надання різноманітної допомоги. Пізніше того ж року, завдяки підтримці партнерів УЄТС, семінарії вдалося відновити свої будівлі та територію.

 

 

 

2023

 

На другому місяці війни УЄТС продовжувала своє служіння з надання різноманітної допомоги від годування нужденних на території семінарії та забезпечення предметами для підготовки до зими людей, які страждають від регулярних відключень і перебоїв в електропостачанні, до гуманітарних поїздок, щоб доставити гуманітарну допомогу на звільнені території та в зону бойових дій. Також, на додаток до своїх традиційних бакалаврських і магістерських програм, семінарія відкрила низку короткострокових сертифікаційних програм як відповідь на потреби церкви та суспільства в охопленій війною Україні: «Майстерня соціального служіння», «Перша психологічна допомога», «Формування молодих лідерів».

 

 

2024

 

УЄТС здобула ліцензію Міністерства освіти і науки України. Державне визнання разом з акредитацією від Європейської ради з богословської освіти дають нові можливості для служіння.
Можливість присуджувати офіційні наукові ступені означає не лише постійне підвищення якості богословських програм, які ми пропонуємо, а й безпрецедентне партнерство з Урядом України у контексті підготовки капеланів, гуманітарних працівників та інших трудівників для служіння постраждалому від війни українському суспільству.

 

 

Підпишіться на новини