![](https://uets.net/wp-content/uploads/2023/07/dsc09759-1024x685.jpg)
Минулого тижня завершився другий потік програми «Майстерня соціального служіння». Програма розроблена для того, щоб провести групу служителів через процес створення ініціатив, які будуть змінювати життя людей конкретного міста. І сьогодні ми хочемо познайомити вас з командами цього потоку та з їхніми проєктами.
Культурно-громадський проєкт «Дім молоді», команда «Церкви Спасителя Христа», місто Коростишів.
![](https://uets.net/wp-content/uploads/2023/07/dsc09759-1024x685.jpg)
Останні півтора року в Коростишеві навчання в загальноосвітніх школах відбувалося в дистанційному форматі, через що погіршилася якість освіти та стало значно менше живого спілкування. Щоб дати можливість підліткам проводити своє дозвілля з користю, команда вирішила створити культурно-громадський простір «Дім молоді». Тут будуть організовувати різні масові заходи, квести, тренінги та онлайн-курси, майстер-класи, поетичні вечори, настільні ігри — все, що допоможе підліткам соціалізуватися та знайти власне покликання.
Проєкт «Дім милосердя», команда церкви «Виклик», село Ганнівка.
![](https://uets.net/wp-content/uploads/2023/07/dsc09750-1024x583.jpg)
Служіння «Дім милосердя» протягом 20 років звершує своє служіння знедоленим, людям з інвалідністю та людям з різними залежностями. Служителі на власному досвіді знають, що звичайні гігієнічні потреби для людей з інвалідністю стають складним випробуванням. Саме тому вони обладнали спеціальну кімнату для важкохворих жінок з інклюзивною кімнатою гігієни. Під час навчання розробили проєкт і планують створити таку ж кімнату для чоловіків.
Проєкт «Дерево», церква «Завіт», місто Кременчук.
![](https://uets.net/wp-content/uploads/2023/07/dsc09741-1024x670.jpg)
Церква «Завіт» з перших днів повномасштабного вторгнення активно служить внутрішньо переміщеним особам: готують безоплатні обіди, забезпечують людей одягом, речами першої потреби й ліками, надають психологічну допомогу тощо. Служіння «Дерево» щотижня годує від 45 до 60 сімей, а це загалом понад 150 людей, які мають можливість почути євангеліє, отримати молитовну підтримку, познайомитися з новими людьми та відчути тепло наших сердець.
Молодіжний простір «Любов без умов», церква «Життя у Христі», місто Кременчук.
![](https://uets.net/wp-content/uploads/2023/07/dsc09788-1024x680.jpg)
Команда церкви «Життя у Христі» працює з молоддю 13–16 років. Мета проєкту – створити простір, де будуть проводити майстер-класи на різні теми, курс вивчення Біблії та різні інші заходи, які допоможуть підліткам подружитися, розвиватися, спілкуватися й емоційно відновлюватися.
Проєкт «Рука допомоги», команда церкви «Вперед», місто Київ.
![](https://uets.net/wp-content/uploads/2023/07/dsc09799-1024x679.jpg)
Команда з церкви «Вперед» уже протягом року служить внутрішньо переміщеним особам, які переїхали жити в Київ. Окреме випробування цих людей – процес адаптації в новому місті, тож саме через таку потребу церква створила проєкт «Рука допомоги». Це комплекс подій для сімей ВПО, які допоможуть отримати психологічне та фізичне відновлення, знайти нових друзів і полегшити період адаптації (дитячі табори та різноманітні заходи, зустрічі для батьків, групи психологічної підтримки тощо).
Оскільки «Майстерня соціального служіння» є навчально-грантовою програмою, то наприкінці навчання обирається три команди, які отримають фінансування на розвиток свого проєкту. Цього разу грант отримали команди з міста Коростишів та села Ганнівка.
![](https://uets.net/wp-content/uploads/2023/07/dsc09944-1-1024x764.jpg)
Авторка: Єлизавета Тромса
![](https://uets.net/wp-content/uploads/2022/04/vijna-i-misiya.png)
Війна та місія в місті
«Злодій тільки на те закрадається, щоб красти й убивати та нищити. Я прийшов, щоб ви мали...
Детальніше![](https://uets.net/wp-content/uploads/2022/04/zhyttya-i-sluzhinnya-v-umovah-vijny.png)
Життя і служіння семінарії в умовах війни
Завершується вісімнадцятий день війни й третя неділя, коли багато помісних церков в Україні...
Детальніше